Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Детското шоу „Тинтири минтири“ продолжува со 4. сезона на Канал 5

Детското шоу „Тинтири минтири“ продолжува со 4. сезона на Канал 5

Нова сезона на Тинтири Минтири Шоу започнува да се емитува на Канал 5 телевизија. Нови песни, скечеви, нови ликови и рубрики  секоја недела во 10.30 часот на Канал 5 телевизија! 🎶

Во овие услови на намалено дружење, подготвуваме интересни материјали кои ќе ве насмеат, разиграат, можеби ќе ве замислат и ќе ве натераат да бидете подобри другари и деца.  соопштуваат од продукцијата.

“Тинтири минтири” е во продукција на Аурипигмент и Тинтири Минтири, филмско училиште кое ги детектира и активира креативните потенцијали на децата преку глумење, изработка на играни и анимирани филмови, радио драми, креативно пишување, од почеток до финален производ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | За 200.000 евра хонорар, Цеца блесна на снимањето на „Гранд“

Новата сезона од “Ѕвездите на Гранд” започнува во сабота на 18-ти септември. За помалку од …

error: Содржината е заштитена!