Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Викенд серијал на патеписни репортажи на Блажо Поповиќ на Телма

Викенд серијал на патеписни репортажи на Блажо Поповиќ на Телма

Серијал на патеписни репортажи, од Италија, Холандија, Франција, Тунис. Приказни за историјата, културата, уметноста и гастрономијата. На почетокот одиме во Сицилија… да ја почуствуваме нејзината магија, да ги слушнеме приказните за боговите и чудовиштата.

За патувањето на Одисеј низ островот на сонцето и среќата, но и легендата за Корлеоне, изградена врз крв, пари и смрт…
Гледајте го извонредниот серијал “Без aранжман” од авторот Блажо Поповиќ секоја сабота и недела во 17.55 часот на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман …

error: Содржината е заштитена!