Почетна / МК Сцена / Авалон го земаа Владо Јаневски – се најавува голем концерт на 1 јуни

Авалон го земаа Владо Јаневски – се најавува голем концерт на 1 јуни

 

Владо Јаневски најавува голем спектакл на 1 јуни

 

Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија својата соработка после пауза од повеќе од десет години. Како резултат на тоа, уште поголемо задоволство на продукцијата е да го најави и најголемиот концерт на Владо Јаневски во неговата кариера, којшто ќе се случи на 01 јуни, на стадионот на АРМ.

 Концертот е по повод 25 години од соло кариерата на Владо Јаневски која започна со песната „Црно Тиквешко“, а после која следеа навистина безброј хитови што придонесоа Владо да биде во моментов најголемата машка музичка ѕвезда во Македонија. Се очекува на концертот да присуствуваат околу 10.000 фанови на Владо Јаневски од цела Македонија и навистина ни е задоволство што во годината во која и ние одбележуваме јубилеј од 25 години, што го работиме овој проект. – велат од Авалон.

 Влезниците се пуштени во продажба преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и онлајн на веб страницата на ККЗС, по следниве цени:
500 ден ПАРТЕР
800 ден ФАН ПИТ (само 1.000 влезници)
1.000 ден ВИП


Во продажба ќе биде пуштен и одреден контингент на ВИП пакети кои ќе може да се резервираат телефонски на 078/365-245 (секој работен ден од 10 до 16 часот, освен сабота и недела).

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!