Почетна / Живот / Апел – На Енис Растодер му треба помош за лекување во Турција

Апел – На Енис Растодер му треба помош за лекување во Турција

Енис Растодер (17) од Скопје  е момче на кое што му е потребна помош за да се лекува во Турција. Тој има повреда од 2019-та година, парализа на горните и долните екстремитети.

Потребно е да се лекува со матични клетки во Турција, а сумата за негово лекување е 21.000 евра. Може да му помогнеме со донирање 100 денари на:

Т-Mobile: 070-143-123

A1: 143-470

Контакт број од неговите родители: 070-483-911

Да бидеме хумани! Време е да си помогнеме, време е за помош на оние на кои им треба.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прва ретроспективна изложба на Дороти Пачкова во Куманово

Петок, 29 Октомври, 2021 година, 14 часот, НУЦК Трајко Прокопиев, Куманово – прва изложба на …

error: Содржината е заштитена!