Почетна / Филм / Инфо | Месец на „Киненова“ на ТВ 24 – цел месец филмови без реклами

Инфо | Месец на „Киненова“ на ТВ 24 – цел месец филмови без реклами

„Прво филм“ е мотото на меѓународниот филмски фестивал Киненова кој годинава официјално ќе се одржува од 8-ми до 18-ти октомври.

Фестивалот изобилува со најбогата програма досега, а новост е што во текот на целиот месец ќе се емитува на телевизија 24 од 1 до 31 октомври.

Оваа година во главната програма има филмови од Шпанија, Иран, Грција, Полска, Казахстан и Хрватска. Доминираат социјални драми, но има и биографски документарни филмови, како на пример оние кои се однесуваат на славниот шпански Менесе.

Киненова се приклучува на светскиот тренд кој се наметна и води кон тоа фестивалската програма да се прикажува на телевизија за да можат што повеќе луѓе да видат што нуди Меѓународниот филмски фестивал. Главниот фокус е на европските филмови, односно во фокус е шпанската кинематографија и во сите три филмови доминира Пенелопе Круз.

Годинава добитник на наградата за особен придонес во филмската уметност на Меѓународниот фестивал КИНЕНОВА е актерката Бранка Катиќ.

ТВ Пакет ексклузивно ви дава компплетен преглед на сите филмови кои се емитуваат и ќе се емитуваат овој октомври на ТВ 24. Во продолжение одберете го насловот и гледајте филм без реклами на 24-ка:

https://scontent.fskp4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/120612425_2729918483963688_4453512940221184229_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=110474&_nc_ohc=efMdf7VGxksAX-azXzM&_nc_ht=scontent.fskp4-1.fna&oh=9e934d48c1fa56931e55c1a619f7a84b&oe=5FA011DC

https://scontent.fskp4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/120633674_2729918563963680_1730908602953074868_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=110474&_nc_ohc=XSC7q3TcmR4AX8kJeW0&_nc_ht=scontent.fskp4-2.fna&oh=c24d90ab06b6150b53382301fb305992&oe=5F9EAEAB

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Канадска, француска и шведска драма викендов на Телма

петок (5 ноември 2021), 22.40 часот – “Everything gone green” Капиталистичка канадска комедија која го …

error: Содржината е заштитена!