Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Маја се враќа на малите екрани во новото кулинарско шоу на ТВ 24

Маја се враќа на малите екрани во новото кулинарско шоу на ТВ 24

Ново кулинараско ТВ шоу „Готвиме со Маја“, кое ќе се емитува од понеделник до петок во 19:30 часот на Телевизија 24.

„Готвиме со Маја“ е модерна, динамична и едукативна ТВ емисија во која младата домаќинка ќе готви едноставни, брзи и секојдневни рецепти кои се добредојдени во модерното време.

Архитект, но страствен вљубеник во готвењето чија имагинација ќе ве натера редовно да ја следите и да пробате и самите вие да ги направите нејзините слатки и необични рецепти.

Во нашето динамично секојдневие, таа ќе нè научи дека готвењето е забавно и дека истото може да биде нашата најголема вештина. Вкусни и здрави оброци со Маја, секој ден на ТВ 24.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

error: Содржината е заштитена!