Почетна / Забава / Видео | Кандидатот во „Ѕвезда бр 1“ ги ‘утна’ и песната, но и чашката

Видео | Кандидатот во „Ѕвезда бр 1“ ги ‘утна’ и песната, но и чашката

Од понеделник до петок во 17.30 часот на 1 ТВ се емитуваат аудициите од новото домашно музичко шоу “Ѕвезда број 1”. Бане Томато, Елена Петреска, Жаре Бербер и 1 Тв во потрага по следниот талент во Македонија.

Со почетокот на аудициите, се појавија и првите кандидати кои очигледно го ‘утнале’ местото каде што дошле. И не само местото, туку и песната, чашката и целта. Погледнете го натпреварувачот од Штип со своја изведба на “We don’t need no education” од Пинк Флојд :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради пандемијата,, „Ohrid Calling” се одложува за следната година

Aвалон продукција со соопштение до своите фанови и македонската јавност, која знае што е квалоитет. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!