Почетна / Филм / Саботна вечер на Телма со бразилската драма „Мојата татковина“

Саботна вечер на Телма со бразилската драма „Мојата татковина“

Дали може едно семејство кое е скршено од болка повоторно да се спои?
После смртта на нивниот татко, браќата Маркос и Тијаго мора да живеет заедно и да ги “испеглаат” разликите во своите каратери. Тие ја откриваат љубовта … но и нивната полусестра која нивниот татко ја криел целиот свој живот од нив.

 

Дали конечно ќе формираат вистинско семејство, ќе откриете во топлата семејна драма “Мојата Татковина” во сабота (13 мај 2023) на Телма од 19.35 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!