Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нови потресни приказни и животни искуства во „Тунел“ со Живкица

Нови потресни приказни и животни искуства во „Тунел“ со Живкица

Емисијата обработува теми од секојдневниот живот, интересни, вчудовидувачки и запрепастувачки животни приказни, предизвици, подеми и падови предизвикани од човечката немоќ во борба со непредивидливото и болестите.

Покрај исповедите на животните патешествија, преку искуство на другите, „Тунел“ се обидува да покаже кон каде треба да се стремиме, каде да ја пронајдеме светлата точка.

ТВ емисијата и оваа шестта сезона се емитува секој вторник и четврток во 17.45 часот на МРТ1, а автор и водител е Живкица Каленикова.​

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стојне и пријателите во музичко шоу во недела во 16 часот на Алфа

Фолкерката Стојне заедно со нејзината продукција “Мојсо” подготвив музичко шоу за сите оние кои ја …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!