Почетна / Спорт / ЗОИ 2018, СП фудбал 2018 и „Сите наши песни”, дел од програмата на МТВ 3

ЗОИ 2018, СП фудбал 2018 и „Сите наши песни”, дел од програмата на МТВ 3

По барање на многумина, ве известуваме за програмската шема на спортско забавниот канал на Македонската телевизија. Во продолжение, информирајте се за програмата на МРТ 3 за 18 и 19 мај и погледнете кога ќе се емитуваат настапите на Зимските олимписки игри 2018, Светското првенство во фудбал 2018. но и Лигата на шампиони во ракомет :

ПОНЕДЕЛНИК, 18.05.2020
08.00 ЛШ ракомет 2019/2020: ЕУРОФАРМ Р-САВЕХОФ
09.30 ЗОИ 2018: боб двосед (м)
10.20 Играм филм: ТЕЛОХРАНИТЕЛ
12.30 СП фудбал 2018: БРАЗИЛ-СРБИЈА
14.15 СП фудбал 2018: ШВАЈЦАРИЈА-КОСТАРИКА
16.05 ЛШ ракомет 2019/2020: МЕШКОВ БРЕСТ-ВАРДАР
17.30 ЕВРОСОНГ ОД ДОМА – музичка емисија еп.1
18.10 ЗОИ 2018: боб двосед (ж)
19.00 СИТЕ НАШИ ПЕСНИ – забавно шоу С2Е11
20.15 СП фудбал 2018: КОЛУМБИЈА-СЕНЕГАЛ
22.05 СП фудбал 2018: ЈАПОНИЈА-ПОЛСКА
00.05 ЛШ ракомет 2019/2020: МЕШКОВ БРЕСТ-ВАРДАР
01.30 ЕВРОСОНГ ОД ДОМА – музичка емисија еп.1
02.10 ЗОИ 2018: боб двосед (ж)
03.00 СИТЕ НАШИ ПЕСНИ – забавно шоу С2Е11
04.15 СП фудбал 2018: КОЛУМБИЈА-СЕНЕГАЛ
06.05 СП фудбал 2018: ЈАПОНИЈА-ПОЛСКА

ВТОРНИК, 19.05.2020

08.00 ЛШ ракомет 2019/2020: МЕШКОВ БРЕСТ-ВАРДАР
09.25 ЕВРОСОНГ ОД ДОМА – музичка емисија еп.1
10.10 ЗОИ 2018: боб двосед (ж)
11.00 СИТЕ НАШИ ПЕСНИ – забавно шоу С2Е11
12.15 СП фудбал 2018: КОЛУМБИЈА-СЕНЕГАЛ
14.05 СП фудбал 2018: ЈАПОНИЈА-ПОЛСКА
16.00 ЛШ ракомет 2019/2020: КОКС-ЕУРОФАРМ Р.
17.30 ЗОИ 2018: боб четирисед
19.00 СИТЕ НАШИ ПЕСНИ – забавно шоу С2Е12
20.20 СП фудбал 2018: АНГЛИЈА-БЕЛГИЈА
22.10 СП фудбал 2018: ТУНИС-ПАНАМА
00.00 ЛШ ракомет 2019/2020: КОКС-ЕУРОФАРМ Р.
01.30 ЗОИ 2018: боб четирисед
03.00 СИТЕ НАШИ ПЕСНИ – забавно шоу С2Е12
04.20 СП фудбал 2018: АНГЛИЈА-БЕЛГИЈА
06.10 СП фудбал 2018: ТУНИС-ПАНАМА

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ ќе го прикажува Светското првенство во ракомет 2021

Светското првенство во ракомет за мажи 2021 ќе се одржи во Египет од 13 до …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!