Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Ферус Мустафов, Ленче и Горан Куќиќ на гости во „7 Осмини“

Видео | Ферус Мустафов, Ленче и Горан Куќиќ на гости во „7 Осмини“

Кај нас се доаѓа со едно расположение, а се заминува со повесело. Кај нас се доаѓа за спонтани разговори, споделувања на случки од животот и работата, но најмногу за пеење затоа што во песната е лекот. За сето тоа најзаслужни се Анита Даева и нејзината “духовна поткрепа” оркестарот на Златко Миладиноски. Бидете со нас во недела за да можеме нашата позитивна енергија да ви ја пренесеме и Вам, наши ценети гледачи на BalkanMusicTv!!! – ќе каже тимот на “7/8”, веселото фолк шоу на Балкан Мјузик ТВ.

Ферус Мустафов, Ленче и Горан Кукиќ, победниците на Никогаш не е доцна и Игор Димовски со неговата позната Пауза за ракија се гости во емисијата оваа недела, 15 март.

Во овие напнати времиња убаво е да се опуштиме со добра музика, пријатни разговори и да ги заборавиме лошите вести од екранот, барем на 90мин.

7 / 8 Недела со Ферус Мустафов Ленче и Горан Кукиќ и Игор Димовски

7 / 8 Во Недела со Ферус Мустафов, Ленче и Горан Кукиќ, победниците на Никогаш не е доцна и Игор Димовски со неговата позната Пауза за ракија..Во овие напнати времиња убаво е да се опуштиме со добра музика, пријатни разговори и да ги заборавиме лошите вести од екранот, барем на 90мин.Да ви ги развеселиме минутите поминати во домашен амбиент.19:30 Недела Balkan Music TVT- Home (402 канал)A1 – (104 канал)и на сите кабловски оператори кои гравитираат во Македонија и Југозападна Бугарија.Секако и на мрежата на Net TV Plus за нашата дијаспора во Австралија, Канада, Америка, Европа …

Gepostet von BalkanMusic TV am Samstag, 14. März 2020

 

Освен на Балкан Мјузик, емисијата оди премиерно и на Прва скопска МТМ во недела, а и на другите локални телевизии ширум земјава.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Анета Молика отворено за разводот и неверството

Фолк-пејачката Анета Мицевска по дваесет и две години брак со музичарот Џими Мицевски, се разведува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!