Почетна / МК Сцена / За јубилејот, Јордан Митев најавува нов албум и голем концерт

За јубилејот, Јордан Митев најавува нов албум и голем концерт

Јордан Митев, ја промовира својата нова песна „Жена за 100 години“. Како и сите останати песни, така и оваа е комплетно авторско дело на Митев, а токму тоа што тој е креатор на целиот негов авторски репертоар.

За песната допрва ќе се сними и видео запис. Инаку Јордан Митев оваа година заокружува и 15 години од опстојувањето на фолк сцената и по тој повод некаде во втората половина од 2020 година планира да одржи голем концерт. Освен најавата за јубилејните концерти, оваа година Јордан го завршува и студискиот албум кој поради јубилејот одлучи да биде финализиран токму  оваа година.

Се очекуваат уште 4 нови песни и со тоа албумот ќе е готов, а носечка песна на истиот ќе биде „ Наздрави за љубов, наздрави за среќа“.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лешочки Фолк фест 2021 во пресрет на Голема Богородица

Во петок на 27.08.2021 г. во 20ч. во пресрет на големиот православен празник Голема Богородица, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!