Почетна / Uncategorized / Фото | Згодниот Саваш од хит серијата „Мерием“ e познат турски модел

Фото | Згодниот Саваш од хит серијата „Мерием“ e познат турски модел

Роден е 1990 година во Истанбул, а популарност стекнува како модел и актер во познати турски серии.

Неговите најпознати улоги се во романтичната комедија “Слатка одмазда” и возбудливата драма “Мерием”, која секоја вечер ја следиме на Сител телевизија.

Во хит серијата “Мерием”, актерот Фуркан Андиџ ја толкува улогата на главниот лик Саваш, чие срце заслепено од одмазда се растопи пред љубовта кон невината хероина.

Во последните епизоди на серијата кои ќе се емитуваат наредните денови, уживајте во динамичната завршница на приказната и навивајте за среќен крај за Мерием и Саваш.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Запознајте ја убавата Гркинка Мелина од серијата „Бруско“

Хит серија за хит лето. Од понеделник до петок на телевизија Сител ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!