Почетна / Филм / Еротскиот трилер „Страст“ во сабота, 15 јуни, премиерно на Телма

Еротскиот трилер „Страст“ во сабота, 15 јуни, премиерно на Телма

Кристин, шеф во маркетинг агенција, сака да направи се за да биде подобра од нејзината колешка Изабел и професионално и приватно, единствено затоа што сака да и се одмазди што имала афера со нејзиниот љубовник.

Кристин прибегнува кон различни неморални средства кои ја наведуваат Изабел да стане емоционално вознемирена и да стане зависна од лекови за смирување. Кристин е пронајдена мртва, а Изабел е првата и единствена осомничена за убиството. Таа го признава убиството иако има алиби…

Номиниран за Златен лав на филмскиот фестивал во Венеција во 2012 година, a на Телма ќе се емитува на 15 јуни (сабота) со почеток од 22.15 часот.

Филм на култниот режисер Брајан Де Палма со Рејчел МекАдамс, Номи Рапас, Пол Андерсон во главните улоги.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!