Почетна / Филм / Филмскиот јуни на Телма започнува со семејна драма од Далечниот Исток

Филмскиот јуни на Телма започнува со семејна драма од Далечниот Исток

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 19.15 часот – Училиштето на крајот на светот

Младиот учител во модерен Бутан, Угиен, ги избегнува своите обврски додека планира да замине во Австралија за да стане пејач.

Како опомена, неговите претпоставени го испраќаат во најоддалеченото училиште на светот, глацијалното хималајско село наречено Лунана, за да ја заврши својата служба. Тој се наоѓа себеси протеран од неговите западни удобности по напорното 8-дневно патување само за да стигне таму. Таму нема струја, учебници, дури ни табла.

Иако сиромашни, селаните му посакуваат топло добредојде на нивниот нов учител, но тој се соочува со застрашувачка задача да ги подучува селските деца без никакви материјали. Тој сака да се откаже и да си оди дома, но почнува да учи за тешкотиите во животот на убавите деца кои треба да ги учи и почнува да се трансформира преку неверојатната духовна сила на селаните.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

9 јуни, недела, Телма | Крими комедијата „Измамничките од Волстрит“

Тие се девојки кои сакаат да бидат над законот. Нивната професија е танчерки во стриптиз …

error: Содржината е заштитена!