Почетна / Филм / Акција и хорор во познатиот „Underworld“ во петок на МРТ

Акција и хорор во познатиот „Underworld“ во петок на МРТ

Младиот Мајкл (Скот Спидмен), студент по медицина, кој целиот свој живот го посветил на помагање на другите, случајно се наоѓа среде жестока битка помеѓу две банди од подземната заедница, непознати за обичните смртници, кои, пак, се борат за превласт-племе на вампири и банда на врколаци.

Заплетот на филмот се случува кога Селена (Кејт Бекинсејл) воин од племето на вампирите, го открива заговорот на врколаците да го заробат Мајкл.

Петок, 17 мај година на првиот канал на МТВ во 23 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

9 јуни, недела, Телма | Крими комедијата „Измамничките од Волстрит“

Тие се девојки кои сакаат да бидат над законот. Нивната професија е танчерки во стриптиз …

error: Содржината е заштитена!