Почетна / Сапуници / Нова мексиканска новела на Телма по завршетокот на „Непобедлива љубов“

Нова мексиканска новела на Телма по завршетокот на „Непобедлива љубов“

По завршетокот на мексиканската теленовела “Непобедлива љубов”, Телма телевизија за своите гледачи во 13.45 часот продолжува со уште една нова серија од продукцијата на Телевиса.

Теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги ќе ги гледаме Ливија Брито (Пепелашка) и Освалдо де Леон (Украдена љубов), а во улогата на негативка ни доаѓа Анет Мишел, позната како опасната Барбара од мегахитот “Кога ќе бидеш моја / Палома”.

„Рудници на страста“ е името на оваа интригантна приказна која наскоро ќе имате прилика да ја следите на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

error: Содржината е заштитена!