Дневни Архиви: 18/05/2023 | 07:33

Телма, 20 мај | Кејт Винслет во британска историска драма

📅 сабота, 20 мај ⏰ 22:15 – Мал хаос 1682 година. Сабин де Бара (Кејт Винслет) е решителна и многу талентирана пејзажна архитектка, која живее и работи украсувајќи француски градини и имоти. Еден ден таа добива неочекуван повик: избрана е да учествува на натпревар во дворот на кралот Луј XIV …

Повеќе »

Телма, 20 мај | Семеен филм на Дизни за еден ретривер и една пудлица

📅 сабота, 20 мај ⏰ 19:35 – Среќно куче Разведениот архитект Тревис, тешко излегува на крај со својот немирен златен ретривер Лаки. Кога тој ќе се вљуби во својата колешка Амбер, Лаки има само една цел – да ги саботира нивните состаноци. Додека неговите деца ја прифаќаат новата девојка на …

Повеќе »

Телма, 19 мај | Биографска драма според книгата на Џеф Бауман

📅 петок, 19 мај ⏰ 22:15 – Силата е во мене Според книгата на Џеф Бауман, жртва на бомбашкиот напад за време на Бостонскиот маратон во 2013 г. Џиленхол го глуми преживеаниот Џеф Бауман кој во експлозијата ги загубил двете нозе, но не и волјата за живот. На денот на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!