Почетна / Филм / Телма, 20 мај | Семеен филм на Дизни за еден ретривер и една пудлица

Телма, 20 мај | Семеен филм на Дизни за еден ретривер и една пудлица

📅 сабота, 20 мај
⏰ 19:35 – Среќно куче

Разведениот архитект Тревис, тешко излегува на крај со својот немирен златен ретривер Лаки. Кога тој ќе се вљуби во својата колешка Амбер, Лаки има само една цел – да ги саботира нивните состаноци.

Додека неговите деца ја прифаќаат новата девојка на својот татко, Лаки се заљубува исто така… Неговата нова девојка е пудлицата Кејси, чија сопственичка е Амбер.
Филм во режија на Michael Feifer, а во главните улоги Bryce Johnson, Boti Bliss, David DeLuise, Cat Deeley.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!