Дневни Архиви: 06/05/2023 | 20:16

ИНРЕКОМ: Колку македонскиот јазик е заштитен на странските телевизии

Во време кога политичките напирања се во однос на македонскиот јазик, дали е признаен или не или пак дали е заштитен или не, како и усвоениот нов предлог – Закон за употреба на македонскиот јазик од страна на Владата и проследен до Собранието, Институтот за развој на електронските комуникации – …

Повеќе »

На денот на крунисувањето, МТВ 1 со филм за „Кралицата“

Водачот на новите лабуристи Тони Блер е новиот британски премиер кого кралицата треба да го назначи на свечениот прием што се организира во таа чест. Првото огнено крштевање на Блер се случува во 1997 година, четири месеци по трагичната смрт на принцезата Дајана. Виндзор е завиен во црно, а организацијата …

Повеќе »

Акција со Чак Норис во „Делта форс 2“ во недела, 7 мај на ТВ 24

Филмот започнува за време на карневалот во Рио де Жанеиро, кога тајната работна група предводена од неколку агенти на ДЕА спроведува надзор на приватна забава на која присуствува Кота. Тимот за надзор е нападнат од заседа и масакриран од убијците на Кота, кои се маскираат во карневалски изведувачи. Поради фијаското …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!