Дневни Архиви: 12/05/2023 | 09:31

Јусуф и Ада од љубовната драма на Канал 5 се и приватно во врска

Од почетоците на снимања на класичната драма “Ада” па до ден денес, главните актери ја кријат својата врска од очите на јавноста. Општо е познато дека двајцата актери живеат во иста куќа, но “жолтиот печат” во Турција наголемо зборува дека парот ја прекинале врската последниве денови и остануваат во пријателски …

Повеќе »

Пуканки се омиленото јадење на Ада од серијата на Канал 5

Хафсанур Санџактутан или Ада од истоимената серија на Канал 5 е роденa во Истанбул во 2000 година. Уште на млада возраст се заинтересирала за глума и ја започнала својата кариера на сцената, а награди добива за учество во бројни театарски претстави. Своето телевизиско деби го има во 2018 година со …

Повеќе »

Канадско францускиот СФ трилер „Без здив“ на 14. мај на Телма

📅 недела, 14 мај ⏰ 19:45 – Без здив Метју нема да застане пред ништо за да ја извлече својата 11-годишна ќерка Сара од херметичката комора во која, заради детска болест, живее од нејзиното раѓање. Одеднаш, земјотрес го погоди Париз. Од земјата излегува смртоносна магла од отровен гас. Паника се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!