Дневни Архиви: 09/05/2023 | 07:16

Петочна вечер на МТВ 1 со акциониот трилер „Колумбијана“

Откако како дете била сведок на убиството на родителите во Богота, младата Каталеја (Зое Салдана) пораснува во ладнокрвен платен убиец. Таа се фокусира на својата главна цел, да го улови мафијашот одговорен за смртта на нејзините родители и да се одмазди. Дење работи како убиец за вујко и, а во …

Повеќе »

„Како да се биде латино љубовник“ дознаваме во четврток на МТВ 1

Максимо (Еухенио Дебрез), латино љубовник чија животна филозофија е заведување постари жени, е женет со двојно постара жена. Но по 25 години размазен и досаден брак, сопругата го остава поради помлад продавач на автомобили. Присилен да ја напушти вилата, тој се сели кај неговата сестра (Салма Хаек) и внукот Хуго …

Повеќе »

Психолошки трилер на Вуди Ален вечерва на МТВ 1

Поранешниот тенисер Крис (Џонатан Рис Мејерс) почнува да работи како инструктор по тенис во еден лондонски клуб во кој воглавно тренираат богаташи. Тој се спријателува со Том (Метју Гуд), син на богати индустријалци. Станувајќи дел од неговото друштво, ја запознава сестра му Клое (Емили Мортимер) со која почнува да излегува …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!