Дневни Архиви: 31/05/2023 | 08:43

Британска музичка романтична драма за саботен релакс на Телма

Сабота, 3 јуни 2023 година, Телма телевизија, 19.35 часот, музичката романса “God help the girl”. Сместен во Глазгов, Шкотска, филмот е за девојка по име Ева која е во болница која се справува со емоционални проблеми и почнува да пишува песни како начин да го осмисли животот. Пишувањето песни станува …

Повеќе »

Недела на Телма со крими драма на Леонардо ди Каприо и Ридли Скот

Возбудлив трилер за семејството, судбината, животните околности и правдата, во режија и сценарио на Скот Купер, а продуциран од Ридли Скот и познатиот актер Леонардо ди Каприо. Расел Блејз води тежок живот – дење работи во локалната челичарница, а ноќе се грижи за својот тешко болен татко. Заедно со неговиот …

Повеќе »

Доживејте ја „Слатката страна на оргазмот“ во сабота на Телма

Смешна и изненедувачка приказна која што ги открива тајните животи на пет парови кои живеат во Сиднеј. Во овој филм ќе видите нормални и секојдневни луѓе, фетишисти и нивните необични доживувања. Врвна актерска екипа во австралиската секс-комедија, филм снимен во 2014 година. Сабота, 3 јуни 2023 година, 22.15 часот на …

Повеќе »

Комична филмска верзија на Роналдо во недела навечер на Телма

Комична верзија на фудбалската суперѕвезда Кристијано Роналдо. Недела, 4 јуни, 19.45 часот, Телма. Дијамантино e светската фудбалска ѕвезда која ќе успее да промаши гол во одлучувачки момент, посрамотен ќе ја заврши својата кариера. Во потрага по нова цел, меѓународната икона тргнува во делириозна одисеја каде што се соочува со неофашизмот, …

Повеќе »

СФ трилерот „Увид“ во петок, 2 јуни на Телма во 22.15 часот

Џијан е агент за борба против тероризмот кој ги спојува своите вештини како борец и јасновидец за да ги изведе најзлобните поединци во светот пред лицето на правдата. Овој осамен волк е принуден да се врати во Лос Анџелес, откако ќе ја добие катастрофалната вест за наводното самоубиство на неговиот …

Повеќе »

Истражувачки документарец за Индија празнично на Телма

Никогаш порано Индија не била толку видлива на меѓународната сцена. Демократска нуклеарна сила со население што наскоро ќе ја надмине кинеската, која се предвидува дека ќе стане трета најголема економска сила во светот до 2029 година, Индија стана, во текот на неколку години, главен глобален играч. На чело е Нарендра …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!