Почетна / Телевизија / Маријана и Боби заминаа од „Танц со ѕвездите“

Маријана и Боби заминаа од „Танц со ѕвездите“

 

Со вкупно 13 поени, минатиот викенд Маријана Димовска и Боби Трајковски први го напуштија натпреварувањето во „Танц со ѕвездите 2“.

 

 

Во емисијата каде почнаа првите елиминации, на врвот по поени се најде каратистката Наташа Мешковска и Даниел Кимовски. Веднаш зад нив, со 30 поени се наоѓаат Димитар и Јована, но и Франц и Наде, кој исто така имаат 30 поени. Со најмалку освоени поени, Маријана Димовска и Боби Трајковски во саботата први си заминаа од македонската верзија на најпознатото шоу во светот „Танц со ѕвездите“, кое кај нас е во целосна организација на „Дрим фактори“ и МРТ.

 

 

Откако водителите Марјана Станојковска и Тони Михајловски ги соопштија резултатите, Маријана Димовска изјави дека и е жал што го напушта шоуто, но ќе продолжи да ги следи на пробите и снимањата, а со Боби ќе продолжи да се гледа професионално бидејќи сака да продолжи со танцот.

 

 

Воедно ве потсетуваме дека гласањето за новата емисија е отворено и ќе трае се до нејзиното снимање. Во продолжение погледнете го последниот танц на Маријана и Боби во „Танц со ѕвездите 2“ на МРТ1.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!