Дневни Архиви: 29/05/2023 | 15:16

Жаре Бербер се враќа на телевизија со новото „Галама шоу“

Ќе креваме галама со највлијателните личности од светот на музиката, филмот, спортот, па и политиката.  Македонската, балканската и светската естрада ја носиме во вашите домови. Ќе вмешаме прсти во животите на познатите пред и зад камерите, но и нескромно ќе кажеме дека ќе ги поместиме границите на естрадата во Македонија, …

Повеќе »

Најзгодниот актер и ова лето ќе ве „разлади“ крај малите екрани

Романтичарот се враќа на малите екрани. Господинот што ве освои на полна месечина за да го слушнете срцето и ова лето ќе ве “разлади” во престојните жешки ноќи. Нова комедија за целото семејство наскоро во Македонија. Мајки, татковци, баби, дедовци, тетки, стрини и вујковци, бидете подготвени за тоа што следува. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!