Дневни Архиви: 07/05/2023 | 21:18

Ума Турман во комедијата „Британците доаѓаат“ , вечерва на Телма

Британска брачна двојка, Хариет (Хари) и Питер Фокс планираат грабеж на скапоцен камен во Лос Анџелес, откако ќе побегнат од озлогласениот гангстер, Ирина. Хари била добро платена од калуѓерка со која направиле зделка за кокаин. Откако ги добила парите, земала одредена сума и со неа играла покер. Ги изгубила сите …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!