Дневни Архиви: 08/05/2023 | 20:57

Историскиот трилер „Земја од соништата“ на 12-ти мај на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра на семејната фарма која е на работ на затворање. Еден ден ќе влезе во шталата и ќе ја најде како се крие озлогласената ограбувачка на банки, разбојничката Алисон Велс. Таа е повредена, а нему веднаш …

Повеќе »

Лила: Мојот Рагнар беше еден од најважните лекови за канцерот

Во едно од последните нови ексклузивни интервјуа за “Ексклузив”, Лила ги обелодени сите детали за нејзината најголема животна победа со канцерот, а акцентот во интервјуто Лила го даде на нејзиното милениче – мачорот Рагнар кој за неа беше најголемиот лек во излекувањето од оваа сосотојба. А со оваа моќна порака …

Повеќе »

Концертна промоција на долгоочекуваниот прв албум на Ris flower

На 18ти мај 2023г. , во клубот “Станица 26”, со почеток од 21:00ч., ќе се одржи концертна промоција на долгоочекуваниот прв албум на нашата интернационална музичка ѕвезда, RIS FLOWER, со наслов “FLOW”. Покрај авторските композиции, меѓу кои познатите “Flying to Berlin”, “Translucent”, “Light Of Your Soul” и многу други, на …

Повеќе »

Арманд Асанте во нова серија „Господин Мејфер” на FilmBox Extra

Арманд Асанте и Стивен Бауер се ѕвездите во новиот оригинален серијал на FilmBox, “Господин Мејфер“. Макс Мејфер го живее „добриот живот“, води ноќен клуб во Лондон и се дружи со најгламурозните луѓе во градот, сѐ така до доаѓањето на неговата непозната внука Барбара. За да се искомплицираат работите, негови поранешни …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!