Почетна / Филм / Македонска современа кинематографија на МРТ1

Македонска современа кинематографија на МРТ1

 

 

 

Првиот канал на македонската телевизија го најави циклусот од македонски филмови. Погледнете ја одличната најава што ја изработи промо тимот на МРТ1.

 

Првиот канал на македонската телевизија го најави циклусот од македонски филмови. Погледнете ја одличната најава што ја изработи промо тимот на МРТ1.

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викенд на Алфа со македонските филмови „Пресуда“ и „Истрел“

И овој жежок јунски викенд, следува домашно кино на Алфа со класици од македонската кинематографија. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!