Месечни Архиви: June 2023

Умира ли вашиот омилен „Женкар“ – крај на сезоната на Канал 5

Хит серијата за една голема и необична љубов дојде до самиот крај на првата сезона. Вечерва на Канал 5 во 22.30 часот ќе биде прикажана последната епизода за оваа сезона од семејната драма “Женкар”, серијата која стекна голема популарност на социјалните мрежи. Тогаш кога сè се чини надежно за Сејран …

Повеќе »

Крај на сезоната од „Неверство“ – повторна дружба од есен

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода од првата сезона на хит серијата “Неверство”. Време е да ги испратиме Асија, Волкан, Али, Дерин на годишен одмор за од есен да ги дочекаме во нови уште подраматични продолженија со следната сезона. Приказната за една моќна жена пред која и …

Повеќе »

Трогателниот љубовен филм „Не ме заборавај“ во сабота на Телма

Љубовта се случува кога најмалку очекуваш. Трогателна, модерна љубовна приказна сместена дваесет и четири часа во неверојатна лондонска позадина. Приказната се фокусира на Вил Флечер, страствен музичар и Ев Фишер, убава жена со слободен дух, која работи во локалниот бар. Додека се бори да се справи со трагичната тајна, Вил …

Повеќе »

Деми Мур и Мајкл Кејн во британскиот „Совршен план“ на Телма

Лондон, 1960 година. Лора Квин е осамена жена извршен директор во Лондонската корпорација која се занимава со трговија со дијаманти – ЛОНДИ. Таа е фрустрирана бидејќи нејзините таленти ретко се признаваат, а нејзините помалку искусни машки соработници се промовираат пред неа. Таа е шокирана, но заинтригирана кога ноќниот чувар, господин …

Повеќе »

Последен јунски петок на МРТ 1 со романтично воениот филм „Исклучок“

Дејствието се одвива во 1940 година, за време на нацистичкото освојување на Белгија и Холандија. Филмот нè води на имотот Дорн, имот на прогонетиот германски цар Вилхелм Втори, место каде и Хитлер и Черчил испраќаат свои агенти-британска шпиунка и германски офицер. Одредени настани и судбината ги зближуваат повеќе одошто имале …

Повеќе »

„Непријател“ на МРТ 1, трилер во канадско француска продукција

Приказна за универзитетскиот професор Адам (Џејк Гиленхал) чија врска со Мери (Мелани Лорен) е при крај. Една вечер Адам гледа филм и забележува спореден актер кој неверојатно личи на него. Станува опседнат со идејата да се запознае со сопствениот двојник и му влегува во трага на актерот Ентони, кој живее …

Повеќе »

Скопје ќе гори! Авалон продукција го најави Skopje calling 2023

Можеби нема љубов по клубови и улици, но на 7 јули на Стадион на АРМ ќе ја има во неограничена количина… за сите генерации на урбана публика во Македонија. Авалон Продукција ви ја претставува ултимативната музичка фрка ова лето во Скопје: SKOPJE CALLING 2023! NINA KRAVIZ,LAIBACH,KONSTRAKTA & ZEMLJA GRUVA,BUČ KESIDI,NIPPLEPEOPLE, …

Повеќе »

Интервју со Саша Поповиќ по победата на Славица во „Гранд“

И овој пат Ексклузив го задржува епитетот „екслузивитет” токму со најновото актуелно издание посветено на најпопуларното шоу на овие простори „Ѕвездите на Гранд”, по победата на нашата Славица Ангелова пред објективот на камерата имаа можност да разговараат со телевизискиот ас Саша Поповиќ и менторот на нашата Славица, еден од главните …

Повеќе »

ИНРЕКОM: Додворувачки владини измени на законот за медиуми

Институтот за развој на електронски комуникации – Инерком Скопје смета дека најавените измени и дополнувања на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги не треба да бидат усвоени и ги повикува Владата и Министерството за информатичко општество и администрација да го преиспитаат предлогот. – Новите предложени измени и дополнувања не …

Повеќе »

Тајни и опасни игри во „Сведок на судбината“ наскоро на Сител

За љубителите на вистинските драми, следува нова приказна ексклузивно на Сител. Нова играна серија од авторите на најпознатите трилер драми од Турција. Два сосема различни света на чекор да се спојат кога најмалку очекуваа. И двајцата ќе ги зближат големите тајни од минатото заплеткани во црнилата на нивните семејства. Тајни …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!