Дневни Архиви: 04/05/2023 | 15:39

MVRTK заедно со Khealo и Sergio Ochoa издадоа нова нумера

Македонскиот продуцент MVRTK, заедно со aвстрискиот продуцент Khealo и aмериканскиот вокалист Sergio Ochoa издадоа нова нумера под наслов Temptation. Песната е издадена под бразилската музичка издавачка куќа Youth Energy. За потсетување, минатата година MVRTK ја издаде песната Out of Sight во соработка со AndyBear и Luke Coulson, која беше поддржана …

Повеќе »

Агнеса: Јас заработувам од тоа што ме оговараат, си го полнам џепчето

Во претпоследното издание на „Нешто конкретно” тема беше озборувањето. Кој како и зошто озборува? Дали тоа го прават сите, но не признаваат? Постојат ли личности на кои што им годи да ги озборуваат и дали е вистина дека може дури и да се заработи ако некој те озборува? Сите одговори …

Повеќе »

Бред Пит во петок на ТВ 24 во „Калифорнија“, трилер од 1993-та

Брајан Кеслер е дипломиран студент и новинар чиј напис за сериски убијци добива понуда за книга. Тој и неговата девојка Кери Лафлин, авангардна фотографка, одлучуваат да се преселат во Калифорнија со надеж дека ќе ја збогатат својата кариера. ње од Луисвил, Кентаки, до Лос Анџелес, планирајќи да ги посетат злогласните …

Повеќе »

Секоја вечер по скоро три часа српска риалити емисија на Алфа

Веќе трета година, српската емисија “Стројник” во која се бараат жени за српски мажи се емитува во континуитет на Алфа во прајмтајм. Ако до неодамна одеше од 19 до 21 часот, сега се емитува од 19.10 до 22 часот, буквално целиот прајмтајм во програмата. Но, да не биде мала дозата …

Повеќе »

5 мај на Телма | Американскиот крими трилер „Валкан Џекпот“

📅 петок, 5 мај ⏰ 22:15 – Валкан џекпот Водачот на криминалната банда Демиен Брукс од неодамна е на условна слобода. Тој беше фатен за време на рација на агенцијата за наркотици во Синелона картелот. Тој повторно се поврзува со својата стара екипа за да ги најде парите што ги …

Повеќе »

ФИФА: Телевизиите не плаќаат доволно за женскиот фудбал

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино упати јавна критика до телевизиските станици од најбогатите земји на светот дека се уште не се подготвени да издвојат високи сум за откуп на правата за емитување на директните пренос од женскиот Мундијал. “Јасно ќе го кажам нашиот став, а тоа дека нема повеќе да …

Повеќе »

Александра Шијакоска: Сè од што се плашев ми се случи во овие 2-3 години

Во најновата емисија на „Нешто конкрено” гостуваа некои нови клинци или припадниците на дигиталната ера. Раскажаа дали живеат во виртуелен свет или не, а кога ќе ви откријат и колкави се сумите што ги заработуваат преку своите профили на платформите ќе ги сфатите многу посериозно. Александра Шијакоска, Ксеија Деспотовска, Александар …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!