Дневни Архиви: 22/05/2023 | 14:54

Ајше од „Ранети срца“ им помогна на децата жртви од земјотресот

Познатата актерка Јагмур Танрисевсин по улогите во “Лажговци” и “Не те заборавам”, сепак особено признание доби со улогата на Ајше Јилмаз во серијата “Ранети срца”, чии последни епизоди ги следите секоја вечер по Дневникот на Сител. По завршетокот на снимањето на серијата, пред два месеци, таа се врати во Антакија, …

Повеќе »

Волкан од „Неверство“ е сингл, но бил во врска и со „Осветничката“

Џанер Чиндорук е познат 43 годишен турски актер, кој е актуелен со улогата на прељубникот Волкан во Сителовата играна серија “Неверство” која ја следите секоја вечер во 21.20 часот. Роден е во Адана и потекнува од курдиско семејство. За македонската публика е познат од многу турски серии, меѓу кои и …

Повеќе »

По Македонија, „Женкар“ стартува и во други 50 земји во светот

По Македонија, најновата турска хит серија “Женкар” стартува и во другите земји од регионот. Па така, следна на ред е Хрватска каде ќе се емитува на националната Нова секој работен во 21 часот, а потоа и на албанската Клан. Серијата е снимана според вистинска приказна, според записите и сведоштвата на …

Повеќе »

Најпознатата Македонка на Инстаграм: Мажите се плашат да ми пријдат

Во минатонеделното издание на „Нешто конкретно”, Снеже Велков своите гости ги праша дали жената треба да е врзана за домот, а мажот за кариерата? Да се држиме до традицијата или да одиме кон новите правила? Гостите со особено различни ставови на оваа тема беа Горан Герасимовски, Драгана Спасовска, Јордан Митев …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!