Дневни Архиви: 15/05/2023 | 21:29

Алфа со реприза на многупати емитувана серија

Серија емитувана пред неколку години на Алфа, а потоа и неколку пати репризирана на скопска МТМ и останатите регионални телевизии ширум земјава. Руска серија снимена во копродукција со Турција. И сега… повторно истата серија и повторно назад на Алфа на местото на репризите од турските серии кои со голем успех …

Повеќе »

„Квиско“, нов забавно едукативен квиз за деца на МРТ 1

Од понеделник до петок во 18.50 часот на првиот канал на Македонската телевизија ќе се прикажува нов детски квиз. Мартин Јорданоски е водител на квиз шоуто, а игрите се Орбита, Необични приказни, Таен збор, Пирамида и Бројчаник. Според тимот на емисијата, се работи за квиз кој е пред сè забава, …

Повеќе »

Дали се оправдани реакциите за новото шоу на Канал 5 ?

Гледачите останаа шокирани од новото шоу кое започна со емитување викендов на телевизија Канал 5, а се работи за британското гејм шоу “Гола привлечност”. Твитер и форумски реакции на згрозување и негодување за прикажувањето на оваа телевизиска емисија која иако се емитуваше во доцен термин од 23 часот, сепак ги …

Повеќе »

Светската атракција BOND доаѓа во Струмица на 20 мај

После голем број критики дека освен во Скопје и на лето во Охрид никогаш Авалон не се обиделе да работат светски имиња и во останатите градови во Македонија, најдобрата продукција реши да стави крај на тоа. По повод 30 години Авалон Продукција, на менаџментот на Bond му предложија вториот концерт …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!