Дневни Архиви: 05/05/2023 | 08:06

Живот со Даунов синдром е тема во саботниот филм на Телма

📅 сабота, 6 мај ⏰ 19:35 – Моето ослободено срце Лук е млад човек со Даунов синдром кој се грижи за својата мајка. Меѓутоа, кога таа умира, властите го игнорираат фактот дека тој може и живее самостојно и го носат во дом за нега. Тој неизмерно жали за изгубената мајка, …

Повеќе »

Овој викенд на Сител – филмски маратон со многу трилери и акции

Сабота и недела навечер следува маратон од неколку филмски наслови на телевизија Сител. Гледачите ќе имаат можност да уживаат во американските продукции, одбрани од тимот на телевизијата кој реши да понуди малку поинаква програма за своите гледачи наместо новите изданија од “Ѕвездите на Гранд” и “Никогаш не е доцна” кои …

Повеќе »

„Забранета љубов“, нова историска сага за викенди на Сител

Нова викенд сага на Сител телевизија чие дејство се одвива во 40тите години од минатиот век. “Забранета љубов” е серија за два света. Едниот богат, безмилосен и суров, другиот скромен, намачен и праведен. Два света кои ќе ве пренесат во едно време на големи разлики, но и време на големи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!