Почетна / МК Сцена / Yong Dadi: Bestie стана Wifey, но за жал не ја пронајдов вистинската Wifey

Yong Dadi: Bestie стана Wifey, но за жал не ја пронајдов вистинската Wifey

Младиот и талентиран артист во јавноста познат како Young Dadi, доби продолжение – овој пат со наслов „Wifey”. За оние кои можеби не знаат, иако особено меѓу младата популација тешко дека има такви, Young Dadi е млад артист од Скопје и дел од екипата на Sure Shotz. Препознатлив е по својот уникатен стил, инспириран од различни жанрови и секогаш отворен за експериментирање и правење музика надвор од зоната на комфорот. Неговата кариера започнува во 2019 година, а првиот сингл кој го става на мапата е „Pina Colada”. Иако сѐ уште млад, зад своето име веќе има богата дискографија, повеќе песни и едно EP, „Боенка”, кое излезе во април 2020 година.

Со својата уникатност и специфичниот стил на музика кој го владее,ја освои публиката за миг. Препознатлив по Bestie,а за новата песна и нешто повеќе ќе дознаете во ексклузивното интервју во естрадниот магазин Бекстејџ.

Дани  | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

error: Содржината е заштитена!