Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Backstage“ истражува: Дали се потценува машкоста во модната индустрија

„Backstage“ истражува: Дали се потценува машкоста во модната индустрија

Убавина,грациозност став и добра линија, дел од предусловите за манекените и манекенките да бидат секогаш и секаде барани, но често манекените поинаку се третирани од нивните колешки, помалку платени,па дури и потценети.

Дали се потценува машкоста на мажите во модната индустрија? Ќе дознаете само во истражувањето кое го направи естрадниот магазин Бекстејџ.


На оваа тема зборуваат Мики Црнокрак, Алек Наумовски и манекенот Христијан Стојаноски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува …

error: Содржината е заштитена!