Почетна / Филм / Акционен трилер во петок и костимирана драма во недела на Прва

Акционен трилер во петок и костимирана драма во недела на Прва

петок (15. ноември), МТВ 1, 22.55 часот – “Љубов и изнуда”

Дјук е воен ветеран од Ирак, кој по враќањето од војска извесно време минува во затвор. Ситуацијата додатно се усложнува кога тој, случајно и не по своја вина, ќе се најде на местото на примопредавање на дрога.

Размената завршува со пукање, а парите завршуваат во негови раце. Крис Ешворт, Дон Бетл, Кристијан Слејтер, Џош Бери во акциониот трилер од 2008. година.

недела (17. ноември), МТВ 1, 20.55 часот – “Марија Антоанета”

Кирстен Данст, Џејсон Шварцмен, Џуди Дејвис во костимирано-биографската драма за кралицата Марија Антоанета и интригите на дворот во Версај.

Приказната започнува кога 14 годишната австриска принцеза Марија Антоанета ја одделуваат од семејството и пријателите и без никаков имот ја испраќаат од Виена во Франција. Сето ова е дел од подготовките за договорениот брак со Дофин Луј, во интерес на одржување на односите помеѓу двете земји. Светот на скандали, интриги и сплетки станува нејзино секодневие, како и бракот со човекот, кон кого е сѐ порамнодушна.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Данската историска романса „Кралска афера“ на 14 јуни на Телма

Во 1767 година, британската принцеза Каролин е венчана за лудиот крал на Данска, Кристијан VII. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!