Почетна / Живот / Настан на специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина

Настан на специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина

“Не сме сите створени да правиме големи работи. Но, затоа можеме да правиме мали работи со многу љубов” – Мајка Тереза

Вчера во ЈЗУ Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ беа одбележани:
– 1-ви Октомври Денот на старите лица – дигитална вклученост на сите, со мотото “SEY NO TO AGEISM”
– 9-ти Октомври Денот на палијативаната и хоспис грижата во светот, со мотото “Да не заборавиме никој позади себе”.


Посебно Болницата беше почестена со присуството на претставничката на СЗО д-р Џихан Тавила градоначалникот на општина Ѓорче Петров г-дин Александар Наумовски и директорот на Comodita Home г-дин Харитон Гаџоски .

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, …

error: Содржината е заштитена!