Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Балканот гласа – двајца Македонци во финалето од „Ѕвездите на Гранд“

Балканот гласа – двајца Македонци во финалето од „Ѕвездите на Гранд“

Следиме финале на “Ѕвездите на Гранд”. Сезоната која траше цели две години вечерва доаѓа до самиот крај.

Големото финале во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ се одржува вечерва, а во трката за победник се наоѓаат двајца финалисти од Македонија, Марија Груевска и Мите Стоилков. Во финалето има натпреварувачи и од Босна и Херцеговина, Црна Гора и Србија кои влегоа во најтесниот круг.

Новитет е во тоа што победникот нема да го избира стручното жири, туку исклучиво публиката преку СМС пораки.

Затоа, МАКЕДОНИЈО, гласај! За Мите и Марија до победа во Гранд! Порака 14 за Мите или 6 за Марија на телефонскиот број 145333. Македонија бира победник!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!