Почетна / МК Сцена / Видео | Бендот „Лилит“ го објави синглот насловен „Хоризонт“

Видео | Бендот „Лилит“ го објави синглот насловен „Хоризонт“

Бендот „Лилит“ го објави својот трет сингл со видеозапис под наслов „Хоризонт“.

После емотивната приказна позади нивното „Чудо“ и митските звуци на нивната „Миризлива Градина”, овој сингл плени со разиграна мелодија, побрзо темпо и позитивна порака.


Вокал и лице на бендот е Емилија Колоска. Како автор на делото, а воедно и бас гитарист се појавува Трајко Симоновски, гитаристот Иван Петровски и клавијатуристот Филип Димишковски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

error: Содржината е заштитена!