Почетна / Сапуници / Известување | „Забрането јаболко“ со нова епизода и во сабота

Известување | „Забрането јаболко“ со нова епизода и во сабота

Авангардната босфорска драма “Забрането јаболко” не престанува да изненадува со секоја нова епизода. Борба за моќ, љубов и престиж на ликовите кои ве освојуваат веќе трета година по ред.

Неочекувани постапки на Доган, маестрални интриги на Ендер, многу хумор од Јилдиз и разочарување за Кумру е тоа што ве очекува во следните епизоди од вашето најомилено “Забрането јаболко”.

Освен од понеделник до петок, гламурот ќе биде на сцена и во сабота со почеток од 19.30 часот на Канал 5. Нова епизода од Јаболкото и оваа вечер на Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!