Почетна / Забава / Забавата започна, се брои ситно до почетокот на LateNightShopping

Забавата започна, се брои ситно до почетокот на LateNightShopping

 

Се’ е подготвено за Late Night Shopping, дводневното забавно и незаборавно шопинг искуство !

Голема бина со неверојатни перформанси на неа, богата музичка и забавна програма, мала сцена во самиот трговски центар, бесплатен превоз со панорамски автобуси со број 15, големи шопинг попусти, модна ревија со најзгодните девојки на Балканот- Beachwear Fashion Show и уште многу изненадувања кои ќе остават без здив.

 

 

Се’ е подготвено за големиот почеток на овогодишнешниот Late Night Shopping, кој официјално започнува денес, од 18 часот. Сите правци денес и утре, 3-ти и 4-ти јули водат кон најпознатиот и најголем трговски центар кај нас, Skopje City Mall. Овој настан од светски размери не се пропушта. Skopje City Mall докажува дека трендовите на шопинг до доцна се возможни и примамливи.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!