Почетна / Сапуници / Видео | Се сеќавате ли на воведната шпица на „Млади бунтовници“?

Видео | Се сеќавате ли на воведната шпица на „Млади бунтовници“?

Поминаа скоро 17 години од почетокот на најголемиот тинејџерски феномен во Македонија – аргентинската серија “Млади бунтовници”. Серија која предизвика невидено внимание кај младата публика и се смета за најгледана програма за млади во историјата на македонските телевизии.

Миа, Мануел, Марица, Пабло беа само дел од средношколците со кои се дружевме долго време и заедно ги доживувавме сите среќни и тажни моменти.

Она што особено ппредизвика еуфорија кај македонските тинејџери беше и музиката од серијата.

Бендот што ги исполнуваше песните беше најслушан во тој период, а песните беа дел од секоја забава за млади. Во продолжение, потсетете се како изгледаше шпицата на “Rebelde way”.

11 часот или 15 часот… сите пред А1, чекавме “Млади бунтовници”:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

error: Содржината е заштитена!