Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 47/50

50-те најпопуларни теленовели | 47/50

50-те најпопуларни теленовели е нова тема која ја започнуваме од оваа недела, па во наредните денови ќе ве запознаеме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

47. Zorro, La Espada y la Rosa – Зоро, мечот и розата
(Колумбија, 2007)

Копродукција на Телемундо, РТИ и Сони Пикчерс. Снимена во висока резолуција (HD) на рурални места близу Богота. Освен одличната актерска екипа, создадена од интернационални актери, теленовелата Зоро е позната по напнатото сценарио и незаборавните сцени. Одличната работа на костимографите и сценографите, сликовито и верно го пренесоа на малиот екран животот на 19. век.

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!