Почетна / Сапуници / За што Кемал од „Карасевда“ заработи 3 милиони лири ?

За што Кемал од „Карасевда“ заработи 3 милиони лири ?

Познатата компанија “Altinyildiz Classic” го продолжи договорот со познатиот турски актер Бурак Озџевит за уште една година. Имено, Бурак вртоглаво ја зголемил продажбата на компанијата во оваа, 2018та година, па затоа менаџментот решил да го ангажира како рекламно лице и за следната 2019та година.

Компанијата е познат машки бренд за костуми и машки аксесоари, а на актерот ќе му исплатат 3 милиони лири за следната година. Несомнено, Бурак е најпопуларниот турски актер кој ги освои срцата на жените ширум светот. Во моментов, го следиме во улогата на Кемал во потресната драма “Карасевда” на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи …

error: Содржината е заштитена!