Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Тајните на риболовот репризно ќе се видат ова лето на Телма

Тајните на риболовот репризно ќе се видат ова лето на Телма

Прекрасниот свет кој ќе го запознаеме преку многу патувања доаѓа на телевизија Телма. Документарната серија се снимаше на многу егзотични локации, преку кои не само што ќе ја доживеавме убавината на земјите, туку и ќе запознаеме различни видови риби и начини на нивно ловење.

За разлика од многу други риболовни емисии „The Fishing World“ е снимен во вистинска документарна форма, што значи дека нема дополнително снимање, нема пишани приказни за чудовишта, туку вистинити приказни за тоа што навистина се случувало во текот на петте години од снимањето на серијата. Музиката што се изведува во серијата е важен дел од шоуто со цел да се нагласи динамиката на сегментите на шоуто.

Тука нема чудовишта, туку само бистра вода за сите. Материјалот е снимен е во HD, па ќе можете да уживате повторно во прекрасниот свет на патувањето и риболовот. Репризно на Телма, од понеделник до петок по утринската.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма ја прекинува и контактната – остануваат само вести во програма

Цел август информативните изданија на вестите ќе бидат единствена премиерна програма на ТВ Телма. По …

error: Содржината е заштитена!