Почетна / Забава / Евровизија / Србија ги испраќа девојките кои ја отпеаа „Фаворито“ на Евровизија

Србија ги испраќа девојките кои ја отпеаа „Фаворито“ на Евровизија

Заврши Беовизија 2020, српскиот избор за песна на Евровизија. Оваа година, девојките од женскиот бенд “Hurricane” ќе ја претставуваaт Србија на Евровизија во Ротердам, одлучи српската телевоутинг публика и стручно жири.

Девојките кои се прославија со балканскиот хит “Фаворито”, сега ќе пејат “Hasta la vista”. Слушнете ја победничката песна на Србија и уживајте :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија со песната “Tears getting sober” на Евровизија 2020

Бугарија ќе се натпреварува на 65.тото издрание на “Изборот На Песна За Евровизија” 2020 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!