Почетна / Забава / Евровизија / Србија ги испраќа девојките кои ја отпеаа „Фаворито“ на Евровизија

Србија ги испраќа девојките кои ја отпеаа „Фаворито“ на Евровизија

Заврши Беовизија 2020, српскиот избор за песна на Евровизија. Оваа година, девојките од женскиот бенд “Hurricane” ќе ја претставуваaт Србија на Евровизија во Ротердам, одлучи српската телевоутинг публика и стручно жири.

Девојките кои се прославија со балканскиот хит “Фаворито”, сега ќе пејат “Hasta la vista”. Слушнете ја победничката песна на Србија и уживајте :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!