Почетна / МК Сцена / Видео | Некст Тајм на „Бубамара“ ја дигнаа Македонија на нозе

Видео | Некст Тајм на „Бубамара“ ја дигнаа Македонија на нозе

Маестрално издание на “Златна Бубамара на популарноста”, која се емитува вечерва ексклузивно на Канал 5 телевизија. За време на телевизиската снимка, гледачите со задоволство уживаа во скечевите на Сашко Коцев, одличните награди и спектакуларните настапи на Танец, Синтезис, Влатко Стефановски, Џокси, Rаде Шербеџија, Јелена Розга, Влатко Лозаноски, Атиџе Муратова, Преспавци итн.

Но, еден од највпечатливите настапи беше оној на бендот „Некст тајм“. Додека младите момци ја пееја „Ја излези Ѓурѓо” коментаторите на „Арена спорт“ Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ ги повикаа европските шампиони Вардар да ја примат наградата за спортски успех на годината.

Уште еднаш погледнете го видеото и наежете се со изведбата на Ѓурѓа :

Ja izlezi Gjurgjo live

Ja izlezi Gjurgjo (Zlatna Bubamara 2020)

Gepostet von Next Time am Samstag, 29. Februar 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најтешките моменти од својот живот, Тамара ги преточи во песна

Тамара Волческа го промовираше своето ново музичко парче, односно сингл кој го носи насловот „Херој”, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!