Дневни Архиви: 01/01/2020 | 23:59

Дечиња, разбудете се со новите викенд „Mачиња“ и „Мечиња“ на Сител

Од овој, предпразнично Божиќен викенд, нови цртани серии во утринскиот блок на телевизија Сител. Секоја сабота и недела во 10.30 часот ќе ја следите италијанската цртана серија “44 мачиња”, наменета за деца од предучилишна возраст. Дечињата ќе се радуваат и ќе играат заедно со мачињата во една гаража, кои освен …

Повеќе »

Видео | Вака изгледа кога од петни жили се пее песна од Скопски

За новогодишната ноќ, телевизија 24 емитуваше снимка од последното издание на Бела ноќ од октомври 2019, каде беше одржана манифестацијата “50 години Скопски” на платото пред Универзалната сала. Една од учесничките беше пејачката Лидија Кочовска која ја отпеа својата песна “Што те нема”, изведена на Скопски фестивал во 1995 година. …

Повеќе »

Шампионите од „America’s got talent“ празнично на Нова С

За време на празниците, секоја вечер на кабловската Нова С ќе ги следиме шапионите на “Америка има талент”. Се работи за серијал од седум емисии во кои ги гледаме најпознатите, највпечатливи и најинтересни победници и натпреварувачи од франшизата на шоуто за таленти. Сајмон Ковел, Хајди Клум, Хови Мандел и Мел …

Повеќе »

Дознајте кои серии ќе ги гледате на телевизија во 2020-та година

Нова година со нови серии за македонските гледачи. Нови саги од земјата на Босфорот, нови приказни од Латинска Америка, но и нешто интересно за гледачите на хрватските и руските драми. За сите љубители на руските ситуациони комедии, веднаш по празниците, телевизија Алфа започнува со емитување на “Фитнес” која ќе ве …

Повеќе »

Четвртата сезона на „Пики Блајндерс“ секоја вечер на Телма

Во мрачното и опасно предградие во Британија се запознавме со многубројното семејство Шелби, познати и како најдивата и најголема криминална банда – Пики блајндерс, кои заработуваат пари преку крадење, рекетирање и обложување. Водач на кланот е Томи Шелби, најнасилниот меѓу нив, но многупати на тест беше ставено неговото водство. Во …

Повеќе »

Фото | Бали Бег и Неџла со новогодишна честитка до фановите

Најпопуларниот турски актерски пар со новогодишна фотографија ја честита новата година на своите фанови. За Бурак Озџевит и Фахрије Евџен, минатава година беше една од најсреќните затоа што го добија синчето кое денес е нивна најголема среќа. Актерот од “Величествениот” и “Карасевда” важи за еден од најубавите актери не само …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!