Дневни Архиви: 04/01/2020 | 00:36

Видео | „Сенки над Балканот“ продолжува со втора сезона на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ од 5-ти јануари ексклузивно на Македонската телевизија. Секоја недела во 21.45 часот следете “Сенки над Балканот”. „Сенки над Балканот“ е спектакуларен спој на акција и драма, мистерија и возбуда, која се одвива од калливите улици на Јатаган маало, сѐ до блескавите …

Повеќе »

Вестерн класик, трилер со Пијанистот и романса овој викенд на Сител

Оваа сабота на 4. јануари продолжуваат кино класиците на телевизија Сител. Нешто по пладне ќе се емитува вестерн драмата од 1961 година – “Смртоносни сопружници”. Филмот зборува за бивш армиски офицер кој откако по грешка ќе убие едно дете, решава да се искупи за својот грев, така што ќе ѝ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!