Дневни Архиви: 08/01/2020 | 21:02

Италијански вестерн и Oскаровски трилер за викенд на Сител

И овој викенд, нови филмски премиери на телевизија Сител. Викенд киното започнува со италијанскиот вестерн филм “Смртта јава на коњ” од 1967 година во кој ја следиме одмаздата на Бил по оние кои го убиле неговото семејство и ја запалиле неговата куќа. Години подоцна, Бил со помош на Рајан, ја …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!